Jak wybrać odpowiedni surfskate?

Aktualizacja: 18 stycznia, 2024
Jak wybrać odpowiedni surfskate?

Wybór odpowiedniego dla siebie modelu nie jest łatwy. Ale spokojnie! To nie fizyka kwantowa! 😉

Podstawowe dane takie jak waga, wzrost, Twój poziom surfowania oraz Twoja decyzja – czego będziesz go używać – są kluczowe do wybrania odpowiedniej deski.

Właśnie dlatego napisaliśmy szczegółowy przewodnik dotyczący wyboru deskorolki surfskate.

Jak wybrać odpowiedni surfskate?

Waga / wzrost

Wysokim zawodnikom polecamy dłuższe modele z naszej kolekcji. Rozmiar kół ma również znaczenie. Koła o średnicy 70 mm lub większej mają większą powierzchnię dotykającą podłoża, co sprawia, że ​​są bardziej stabilne.

Z drugiej strony, drobni zawodnicy prawdopodobnie wybiorą jazdę na mniejszej desce. Krótsze modele są zwykle bardziej zwrotne, ale też z reguły posiadają wystarczająco szeroki nose, aby zachować stabilność.

Waga jest mniej istotna, ale ciężcy zawodnicy są zwykle wysocy, więc… lepiej wybrać dłuższy model!

Przy założeniu, że jest to pierwsza – stabilna deska, która będzie wykorzystywana do nauki – pomocna też będzie tabela, na podstawie której dobierzesz długość deski do swojego wzrostu i wagi:

Wzrost ridera Waga rideraDługość surfskate w calach
Dzieci i młode osoby do 155cm 25kg – 55kg do 30 „
 150cm – 170cm 40kg – 75kg 27 – 31 „
 160cm – 181cm 50kg – 85kg 30 – 32 „
 165cm – 187cm 60kg – 90kg 31 „- 33”
 175cm – 193cm 70kg – 100kg 32 „- 35”
 182cm – 203cm 85kg – 120kg 34 „- 39”

W tabeli są oczywiście wyjątki, biorąc pod uwagę, że nawet jeśli jesteś bardzo wysoki, ale szukasz miejskiego mini cruisera surfskate, to możesz wybrać śmiało deskę o długości 30 cali. Jeśli kręci Cię typowo longboardowy styl jazdy – wybierz dłuższą deskę.

Poziom opanowania surfingu / deskorolki

Jeśli uprawiasz surfing lub deskorolkę – dużo szybciej załapiesz o co chodzi w surfskate. Nie musisz być zawodowcem, ale w większości przypadków osobom, które mają obycie ze sportami deskowymi – czyli deskorolką, surfingiem, snowboardem czy wakeboardem – dużo łatwiej przychodzi nauka pompowania i innych podstawowych manewrów.

Nie panikuj! Jeśli jesteś początkującym, polecamy modele z kołami o średnicy 70 mm i kształtem z szerokim nosem (np. deski Slide Surfskates: Gussie 31” lub Swallow 33”).

Charlie w bowlu na desce Slide Surfskate
@realchvrlie leci na Gussie 31 ″ Amuitz marki Slide Surfskates

Jak zamierzasz jeździć?

To może być najistotniejsza informacja: czy użyjesz jej do ćwiczenia skrętów surfingowych w bowlu? Jako środek transportu? Dla obu?

@eiderwalls na jej Neme Pro 35 ″ od Slide Surfskates. Bardziej odpowiada jej klasyczny styl longboardingu.

Jeśli szukasz deski czegoś do radykalnych skrętów surfingowych w bowlu lub na skateparku, ważne jest, aby wybrać nasze krótsze modele (31” lub mniej), ponieważ są one bardzo zwrotne. Z tymi deskami łatwiej będzie Ci wykonywać ostre zakręty.

Bardziej doświadczonym zawodnikom zdecydowanie polecamy zwrotne modele z kołami 65mm (Fish Marrajo 32” lub Quad Sunset 30”).

Dla prawdziwych wyjadaczy 😉

Z drugiej strony szukający wrażeń zbliżonych do cruisera lub longboardu docenią wygodne, gładkie kształty z dużymi kołami marki Slide Surfskates jak: Gussie 31 ”, Diamond 32”, Swallow 33 ”, Neme Pro 35”.

Dobre na start!

Nie oznacza to, że na desce Gussie nie możesz jeździć w bowlu, ani że Fish nie może być używany do swobodnego bujania się po szosie. Nasze deski mają szeroki nose, aby były bardzo stabilne do jazdy w każdych warunkach. Ponadto rozmiar kół jest stosunkowo duży, a ich twardość niska, co czyni je bardzo wszechstronnymi do każdego rodzaju jazdy.

Dodaj komentarz